Darmowa dostawa do paczkomatu powyżej 600zł na terenie Polski! Bezpieczne zakupy - masz 30 dni na zwrot.

Dlaczego wizerunek w budowaniu marki osobistej jest bardzo ważny?

Moje Drogie Kobiety, dlaczego w dzisiejszych czasach wizerunek i budowanie marki osobistej są istotne? Co prawda wiele osób mówi – ,,nie oceniaj książki po okładce”, ale ile razy zdarzyło się być nam ocenianym właśnie po wyglądzie, ale też po tym jak się zachowujemy i co mówimy. To kilka pierwszych sekund sprawia, czy ktoś nas polubi, będzie się z nami utożsamiał lub czy poczujemy tzw. ,,FLOW” z drugą osobą. Przepływy energetyczne między nami mogą być naprawdę różne.

Macie też bardzo duży wpływ na to jak będziecie postrzegane, chociaż realizując tak zwany ,,personal branding” w sieci często jesteśmy błędnie oceniane. Ktoś może nas uznać za osobę poważną, bo na zdjęciu profilowym się nie uśmiechamy, a jeszcze inna osoba uzna nas za bardzo wyluzowanych. Może się okazać, że przy spotkaniu osobistym będziemy introwertykami lub osobami, które wolą słuchać niż mówić. Kochane Kobiety, w dobie pandemii i rozwoju świata cyfrowego – wszystko przeniosło się do sieci. Każda z nas ma swój kanał na social mediach – co oznacza, że każda posiada markę osobistą, która jest w pewien sposób postrzegana przez otoczenie zewnętrzne. Jedne osoby są bardziej otwarte, budują zasięgi, mocno komunikują swoje opinie, udzielają się na forach i aktywnie budują markę, a inne mocno chronią swoją prywatność i nie uzewnętrzniają się.

Każdy też kanał social media ma inny model komunikacji. Na Tik-Toku jesteśmy odważne, musimy posiadać dystans do siebie, tańczyć w rytm podkładu muzycznego, stawiając na realizację zadań, które są modne. Tutaj jak mamy inspirujący pomysł na siebie – możemy liczyć na dużą ilość ruchu organicznego. Na Instagramie prezentujemy luźniejsze zdjęcia z naszych podróży, spotkań, sytuacji w domu, ulubionych zwierząt i zajęć, a także rzeczy które nas inspirują. Dodatkowo możemy realizować spotkania na żywo i nagrywać stories, dzieląc się naszymi radami, doświadczeniem, pomysłami. Instagram ma luźniejszą formułę niż Facebook. Bardziej formalnym kanałem budowania marki osobistej jest LinkedIn w którym tworzymy wspaniałą sieć networkingową naszej grupy docelowej. Możemy poznawać wiele wspaniałych osób.

Niezależnie od tego, czy chcecie budować markę osobistą bardziej jako influencer marketer, czy ekspert w danej dziedzinie lub chcecie być jak Pani Zosia która kocha gotować ciasta i chce podzielić się zdjęciami swoich wyrobów i zainspirować do pieczenia ciast – to od Was zależy jak inni będą Was postrzegali i jak chcemy być postrzegani. Ważne, aby we wszystkim zachować spójność i czuć się dobrze we własnej skórze. Jeżeli preferujemy luźne, kolorowe ubrania możemy mocniej podkreślić swój charakter, indywidualizm. Osoby, które stawiają na bardziej elegancje, minimalistyczne stroje często utożsamiane są z kompetencją, inteligencją i dużą wiedzą. Nie bez powodu na spotkania rekrutacyjne o pracę chodzimy w granatowej marynarce lub białej koszuli z kołnierzem.

Czym różni się wizerunek od brandingu osobistego? Wizerunek oznacza to, jak inni postrzegają Ciebie na pierwszy rzut oka. A branding osobisty oznacza, co inne osoby myślą o nas w dłuższej perspektywie. Co przychodzi takim osobom do głowy kiedy wypowiadają Twoje imię i nazwisko i jaka jest opinia o Tobie na zewnątrz?

Warto zamiast dopasowywać się strojem do grupy to nauczyć się wyrażać siebie, podkreślając swoją pasję i energię – odważnym naszyjnikiem, kolorowymi kolczykami, oryginalną broszką. Można sobie zadać pytanie co Waszym zdaniem mówi o Tobie Twój styl? Czy wkładasz wysyłek w swój wygląd i czy starasz się wyróżnić na tle innych osób w pracy? Czy sposób w jaki się ubierasz przekazuje do innych właściwą wiadomość? Zacznij od tego, aby usunąć z garderoby i szafy te rzeczy, które nie są zgodne z Twoim pożądanym wizerunkiem. Wybierz takie ubrania i dodatki, które sprawią, że poczujesz się pewnie, autentycznie i spójnie z wizerunkiem, który chcesz prezentować innym. Kupuj aktualne, wysokiej jakości ubrania, które są odpowiednie dla Twojej sylwetki i stylu życia. Kluczowe czynniki ważne, przy budowaniu marki osobistej:

Mocno skup się na kluczowym przesłaniu

Wiele osób często chce być wszędzie i dla wszystkich. Warto jednak zdecydować z jakimi wartościami się utożsamiamy, jaki przekaz chcemy nieść innym i co nam daje radość? Jaka nisza jest naszą grupą docelową? Skupienie się na swojej grupie ułatwi tworzenie treści wokół marki. Dodatkowo warto utrzymywać spójność swojego przekazu i treści z niszowym tematem, tak aby zostały zapamiętane.

Szczerość to podstawa

Oryginalna marka osobista polega na tym, aby być z nią szczerym. Warto stać się ekspertem w danej dziedzinie i mówić wprost jak jest. Im bardziej utożsamiamy się z produktami, wierzymy w nie tym bardziej będziemy szczerzy ze sobą i z innymi.

Opowiadaj historię

W sklepie laparica. com znajdziesz produkty z historią i duszą, a ich twórcy mają również swoje wspaniałe opowieści, doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Każdy bardzo lubi ciekawe i inspirujące, a także prawdziwe historie. To buduje zaangażowanie wśród użytkowniczek. Najlepiej pisać o historii lub dzielić się nią materiałami live lub video.

Konsekwencja to podstawa!

Ważne, aby obietnica na temat marki osobistej była spójna zarówno online jak i offline. Spójność zarówno wizualna jak i osobowościowa to bardzo ważna rzecz. Bądźcie dla siebie wspaniałe i miejcie pozytywne!