Darmowa dostawa do paczkomatu powyżej 600zł na terenie Polski! Bezpieczne zakupy - masz 30 dni na zwrot.

Jak dodawać sobie energii i motywacji na co dzień?

Moje cudowne Istoty! Jak często słyszę od Was: ,,co mam zrobić dziś, zrobię jutro”, ,,taka pogoda za oknem, że nic mi się nie chce”, ,,super, że prowadzisz swój biznes – ale ja nie mam wiedzy, pomysłu i motywacji na to, aby zacząć”. Moje drogie, pocieszę Was. Jak się w życiu czegoś mocno chce i się bardzo o tym myśli każdego dnia, a poza myśleniem robi systematycznie drobną rzecz, która przybliży nas do celu – można osiągnąć niemal wszystko i przekuć marzenia na cele!

Kochane, pamiętajcie, że to wszystko są to często zwykłe wymówki z którymi mamy do czynienia. Nasze zachowania i podejście do codzienności bardzo często są jak samospełniająca się przepowiednia. Od tego, jakie jest nasze nastawienie i sposób myślenia zależy to, jak bardzo będziemy spełniać się i rozwijać. Nasze samopoczucie psychiczne jest często połączone z fizycznym. Jeżeli każdego dnia będziemy wprowadzać w nasze życie pewne powtarzalne, systematyczne rytuały – wypracujemy w sobie nawyk pozytywnego myślenia. Wierzę w to, że karma do nas wróci ze zdwojoną siłą. Im więcej sami dajemy z siebie otoczeniu i emanujemy radością, miłością, dobrem, chęcią pomocy i dzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą – tym częściej spotkamy na swojej drodze ludzi, którzy nas motywują i pchają do przodu, upewniając nas w słuszności poszczególnych decyzji. Moje Boginie, przygotowałam dla Was sprawdzone porady w jaki sposób dodawać sobie energii i motywacji na co dzień. Zastosujcie co najmniej trzy z tych punktów w tygodniu i koniecznie podzielcie się ze mną swoimi odczuciami – jak to wszystko wpłynęło na Was i czy dodało Wam prawdziwego POWERA? Pamiętajcie – wszystko zaczyna się w głowie!

# Planowanie poszczególnych zadań

Prosta rzecz, a nie każdy o niej myśli i z niej korzysta. Wystarczy notes, ołówek lub długopis. Na rynku możemy kupić bardzo dużą ilość cudownych, wspaniale oprawionych notesów często z cytatami, które na poszczególnych kartach inspirują nas do działania. Jak to mówią brak planu to plan porażki. Warto w punktach notować zadania na dany dzień lub tydzień. Jeżeli wykonamy jakieś zadanie czujemy się lepiej, otrzymujemy duży zastrzyk endorfin i satysfakcje.

# Bez sportu i ćwiczeń – ani rusz!

Czasami robimy monotonną czynność i czujemy się senni. Żadna kawa nie pomaga i tracimy szybko zapał do pracy. Moją metodą jest zrób krok wstecz, aby móc zrobić dwa kroki do przodu. Jeżeli pracujesz w domu lub w biurze odejdź na chwilę od komputera, spójrz za okno – niech Twoje oczy odpoczną, rozciągnij się, zrób oddychanie tybetańskie. Czasami rewelacyjnie rozluźni Twoje spięte ciało 10 wdechów i wydechów. Warto także abyśmy wybrali sobie ulubiony sport i uprawiali go regularnie. Polecam jogę, pilates, marsz z kijami nordic walking, bieganie. Często wyjście na 30 minutowy spacer do pobliskiego lasu ładuje nas pozytywną energią i sprawia, że mamy oczyszczony umysł. Zacznij już teraz, a poczujesz różnicę!

# Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, którzy dodadzą Tobie energię

Mamy bardzo mądre powiedzenie – z kim przystajesz, takim się stajesz. Sprawdza się w życiu codziennym. W psychologii bardzo często nazywamy to lustrzanym odbiciem. Często powielamy zachowania innych i się nimi inspirujemy. Jeżeli większość naszego czasu w tygodniu przebywacie z osobami, które tylko marudzą, widzą we wszystkim negatywy i też odczuwają zazdrość lub wątpią w Wasze plany warto zmienić towarzystwo. Tylko z tymi osobami, które nam kibicują, inspirują, powielają pasję i widzą ogromny potencjał warto się otaczać. Zaczynamy wówczas myśleć pozytywnie i każdego dnia budzić się z energią do działania. Odczuwamy ogromną radość, kiedy możemy się podzielić naszą twórczością z tymi, którzy nas otaczają. Dajcie znać czy taka zmiana otoczenia w perspektywie długofalowej zadziała pozytywnie na Was?

# Rytuał wspaniałego poranka!

Proste czynności takie jak ścielenie z rana łóżka wywołują energię. Dzięki temu wiemy, że mamy wszystko poukładane. Porządek w domu, na biurku, w sypialni rodzi porządek w naszej głowie. Endorfin dodadzą nam poranne rytuały, które sprawią, że zaczniemy i skończymy nasz dzień z przytupem. Ulubione śniadanie, kawa, zielona herbata? Poranne rozciąganie, a może szybki marsz? To wszystko sprawi, że nastawimy się pozytywnie do dnia, który nas czeka i nic nie wytrąci naszej równowagi.

# Powtarzanie sobie – na pewno mi się uda i dam radę!

Jesteśmy w stanie podprogowo zaprogramować nasz umysł pozytywnym nastawieniem i powtarzaniem sobie zwrotów i haseł, które nakręcą nas do działania i wpłyną na nasz stan mobilizacji. Samo wspominanie w głowie naszych sukcesów, pozytywnych momentów w życiu lub wizualizowanie sobie przyszłych powodzeń wywołuje przypływ pozytywnego nastawienia. Kochajmy siebie! Wierzmy w swoją moc i inteligencje! Pamiętajcie Moje Boginie takim nastawieniem możecie wszystko!

# Zieleń ładuje akumulatory

Jeżeli w ciągu tygodnia ciężko pracujesz i masz taką możliwość wyjedź gdzieś na weekend, zmień swoje otoczenie, przebywaj w miejscach gdzie masz większy procent tlenu w powietrzu. Doskonale sprawdzi się morze, góry, lasy, parki, jeziora. Woda działa na nas kojąco, a po marszu pod górę nasz oddech przyspiesza i możemy się porządnie dotlenić. Potęguje to naszą radość i chęć działania i mobilizacji.

# Pracuj z minerałami

Kamienie szlachetne również oczyszczą Ciebie dodając prawdziwego Powera. Bo im jesteś bardziej wyspany, dotleniony i zrelaksowany to możesz zebrać dużą energię do planowania dalszego działania. W sklepie laparica.com znajdziesz kryształowe czaszki, które mogą Tobie towarzyszyć na co dzień! Zachęcam do jednoczenia się z Naszą Matką Naturą nosząc wspaniałą biżuterię z minerałów i interesując się tym, jakie magiczne właściwości wykazują konkretne minerały.