Darmowa dostawa do paczkomatu powyżej 600zł na terenie Polski! Bezpieczne zakupy - masz 30 dni na zwrot.

Minerał miesiąca Fluoryt fioletowy. Jak z nim pracować na co dzień i jakie posiada właściwości?

Boginie Moje, Białe Perły! Czy wiedziałyście wcześniej o tym, że fluoryt to jeden z najbardziej popularnych minerałów na naszej Ziemi? Znajdziemy go oczywiście w wielu zaskakujących kolorystycznych odmianach, ale moim ulubionym kolorem tego kamienia szlachetnego jest fiolet. Barwa tajemnicza, głęboka, zaskakująca. Często fiolet występuje także w połączeniu z zielenią. Skąd nazwa fluoryt? Znajdziecie w nim związek chemiczny zwany fluorkiem wapnia. Cudowny jest fakt, że kolory poszczególnych minerałów, zależne są od właściwości chemicznych z tablicy Mendelejewa. Fluoryt wspaniale sprawdza się w postaci biżuterii. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki wykonane z tego minerału idealnie prezentują się jako dopełnienie wszelkich stylizacji. Możesz go śmiało użyć także jako talizman do wszelkich medytacji, uprawiania jogi czy ćwiczeń oddechowych. Dzięki temu, że jego struktura posiada szklisty połysk – cudownie prześwituje w letnich promieniach słońca. Na pewno spotkałyście się nie raz ze słowem fluorescencja, czyli spektakularnym zjawiskiem emitowania światła, wzbudzonym atomem lub cząsteczką.

Kamień geniuszy pobudzający kreatywność

Moje kochane, urocze istoty – zawsze zastanawiałam się, jakie są właściwości magiczne fluorytu fioletowego i w jaki sposób będzie on oddziaływał na mnie i moje otoczenie. Na pewno większość z Was też tak ma, że patrzenie na morskie fale, pływanie w basenie relaksuje Was i uspokaja, wprowadzając w błogi nastrój. Fluoryt ma niesamowitą zdolność wytwarzania energii z wody i wspaniale oczyszcza organizm z wszelkich toksyn. Każda z nas jest obecnie mocno zabiegana w codzienności i pędzie życia. Kiedy jesteśmy w pracy przeciążeni dużą ilością materiału, a nasz układ nerwowy otrzymuje ogromną ilość bodźców, na pomoc przybywa nam kamień szlachetny, który poszerza świadomość, rozwija umysł, zwiększa wydajność umysłową. Jeżeli chcecie się stać bardziej energetycznymi i pełnymi kreatywnych pomysłów istotami – miejcie zawsze przy sobie ten rewelacyjny kamień! Często kieruję się w życiu intuicją, czyli tym co podpowiada mi wewnętrzne ,,Ja”. Dzięki temu jestem zgodna ze sobą, ze swoimi decyzjami i potwierdzam tylko ich słuszność. Nie należy robić nic wbrew sobie i swoim przekonaniom, gdyż nie będziecie z takim podejściem szczęśliwymi kobietami. Fluoryt rozbudza nie tylko naszą kreatywność, ale także kreatywne myślenie i pracę nad każdym projektem i pomysłem. Wypoczęty umysł jest jeszcze bardziej wydajny, gdyż ma niesamowity wpływ na naszą inteligencję emocjonalną. Obecnie mamy ciężkie czasy – to prawda! Natomiast dzięki temu wzmacniamy nas od środka, stawiamy na pewność siebie i na to, że jesteśmy silne w dobie pandemii.

W moim sklepie laparica.com znajdziecie ręcznie rzeźbioną czaszkę wykonaną z fluorytu fioletowego. Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Towarzyszy mi w domu i na warsztatach, które prowadzę. Pracując z nią pomyślałam, że każdej z Was również taki amulet może się przydać w codzienności. Będziemy mogły lepiej podejmować różne decyzje, a przy okazji swoimi słowami czy czynami nie ranić innych. Czytałam dużo artykułów o tym, na co według medycyny niekonwencjonalnej działa fluoryt fioletowy. Ochroni nas przed wszelkimi chorobami kręgosłupa i układem kostnym. Te osoby, które cierpią na reumatyzm poczują się lepiej a nasza kondycja fizyczna i psychiczna bardzo się wzmocni. Kochane! W sytuacji kiedy poczujecie, że jesteście przepracowane i macie przeciążony system nerwowy – fluoryt Wam pomoże.

Najbardziej kolorowy minerał świata dla romantyczki, obserwatorki, szefowej…

Tak jak wspominałam fluoryt jest rewelacyjny dla każdego, kto chciałby pobudzić swoją kreatywność. Jeżeli chcecie posłuchać więcej na temat tego jak poza posiadaniem minerału pracować nad własną kreatywnością zapraszam Was do obejrzenia filmu.


Gdzie możecie znaleźć fluoryt w naturze? Występuje w dużych złożach w wielu wspaniałych miejscach na świecie. Najczęściej jednak jako wypełnienie żył w skałach, które zostały poddane działaniu hydrotermalnemu. Poza czaszką czy biżuterią z fluorytu możemy go zastosować do produkcji najwyższej jakości soczewek optycznych do aparatów, teleskopów czy mikroskopów. Nauka i przyroda są niesamowite! Jeżeli masz charakter romantyczki, altruistki, lubisz obserwować świat, jesteś szefową jest to idealny minerał dla Ciebie. Obejrzyj cudowną i oryginalną czaszkę wykonaną z fluorytu fioletowego na sklepie online laparica.com