Darmowa dostawa do paczkomatu powyżej 600zł na terenie Polski! Bezpieczne zakupy - masz 30 dni na zwrot.

Minerał miesiąca JASPIS OCEANICZNY – jakie właściwości posiada i jak wpływa na nasze samopoczucie?

Moje wspaniałe Boginie, w marcu króluje cudowny i wyjątkowy minerał – Jaspis Oceaniczny. Bardzo, bardzo gorąco Wam go polecam, gdyż jest to jeden z moich ulubionych minerałów. Spotkałam się z nim w postaci biżuterii, kul, czaszek i w innych fantazyjnych formach. Na pewno chciałybyście wiedzieć, dlaczego jest taki wyjątkowy? Przede wszystkim wpływa rewelacyjnie na nasze samopoczucie – niwelując stres, obniżając ciśnienie i sprawia, że łatwiej radzimy sobie z trudnymi i nieprzewidywalnymi sytuacjami z którymi musimy się stykać. Jest to talizman bardzo potrzebny każdej z Was! W obecnej ciężkiej sytuacji u naszych sąsiadów, potrzebujemy zachować spokój, równowagę wewnętrzną i myśleć racjonalnie. Prawda jest taka, że ostatnie lata nie były dla nas łaskawe. Najpierw wybuch pandemii, później zamykanie sklepów stacjonarnych i wszelkie obostrzenia. Zauważyłam, że wiele e-sklepów z branży odzieżowej i kosmetycznej przeniosło się do Internetu po to, aby przetrwać na rynku. Bardzo gorąco i mocno polecam posiadanie jaspisu oceanicznego i pracę z nim na co dzień. Kochane, jeżeli czujecie, że nie macie w ciągu dnia czasu dla siebie, działacie mocno dla innych, a Wasz grafik jest pełen deadline’ów – zatrzymajcie się na chwilę. Zamknijcie spokojnie oczy i przenieście się myślami na wybrzeża Madagaskaru…

Tajemniczy klif Madagaskaru

Czy wiedziałyście o tym, że jaspis oceaniczny kiedyś wydobywany był na Madagaskarze? Dostępny tylko u podstawy klifu pod który dostać się można było łodzią podczas odpływu. Dokładna lokalizacja wydobycia to dystrykt Analava, region Sofia, prowincja Mahajanga, Madagaskar. Jego rosnąca wartość i unikatowość wynika z tego, że miejsce jego wydobycia zostało już zamknięte przez co będzie go coraz mniej na rynku. Już teraz zapraszam Was kochane Boginie do odwiedzenia mojego sklepu online Laparica i zakupu tego minerału w formie niepowtarzalnej czaszki do medytacji i ochrony.

Na co wpływa praca z jaspisem oceanicznym?

Co jest cudowne, to minerał ten uspokoi Wasz umysł i będzie łagodził emocje. Dzięki niemu łatwiej zaakceptujemy wszelkie wydarzenia, które często niespodziewanie do nas przychodzą. Co ciekawe jaspis ma wiele kolorów, ale najczęściej możemy spotkać brązowy, czerwony lub zielony z gładką lub cętkowaną powierzchnią. Już od czasów starożytnych był on bardzo mocno cenionym minerałem z którego nie tylko była tworzona piękna i ozdobna biżuteria, ale także niewielkie rzeźby, którymi można było udekorować wnętrze mieszkania lub z nimi medytować. Jego niezwykłe właściwości sprawiają, że chętnie wykorzystywany jest przy litoterapii.

W zasadzie większość minerałów z którymi się spotkałam mają zdolność do gromadzenia, przechowywania i emitowania energii. Zaskakujący jest fakt, że jak mamy ciężki dzień i wieczorem położymy się z nagrzanym wcześniej promieniami słońca kryształem górskim w dłoni, poczujemy po kilku minutach błogi relaks i odprężenie, a także lekkie pulsowanie. Natomiast korale stają się bardziej blade, kiedy nosi je osoba chora na niedokrwistość, a odzyskują kolor wówczas kiedy zdrowieje. Wschodnia medycyna już od wieków głośno komunikuje, że nasza psychika i duch stanowią jedność. Abyście były zdrowe, musicie mieć swobodny przepływ energii w Waszym ciele. Doskonale wiem o tym, że często żyjecie w biegu, nie potraficie dbać o swój life – balance na co dzień i nie robicie sobie w trakcie dnia przerwy od pracy. To często skutkuje nagromadzeniem stresu i przyblokowaniem poszczególnych obszarów w ciele. Moje drogie fanki minerałów – wróćmy natomiast do naszego bohatera – jaspisu oceanicznego.

Jak pracować z jaspisem oceanicznym?

Polecam Wam częste przebywanie obok kamienia, postawienie go na półce w sypialni koło łóżka, trzymanie go i medytację z nim. To wszystko będzie działało relaksująco na całe Wasze ciało. Pamiętajcie o tym, że Wasze ciało to Wasza Świątynia. Przy okazji złagodzi wszelkie napięcia mięśni i stawów. Praca z nim wpływa pozytywnie na czakry w okolicy gardła, serca i splotu słonecznego. Będzie popychał Was do osiągnięcia szczęścia, odczuwania radości, zachowania stabilności emocjonalnej. Trzeba zadbać o harmonię i balans.

Tak jak woda, która pomogła stworzyć ten wspaniały minerał, powinniśmy chcieć płynąć z prądem przyjmując jego energię. Dobra wiadomość także dla par, które się kochają, ale narzekają na to, że nie mogą zbudować odpowiedniej chemii w związku:) Praca z jaspisem oceanicznym taką chemię odbudowuje i dostarcza endorfin. Pracując z jaspisem warto zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że unosicie się na falach. Z każdą falą bierzecie długi, głęboki oddech. Każda fala staja się też mniejsza, aż woda całkowicie się uspokaja razem z naszymi emocjami. Często w takiej sytuacji trudne emocje odpływają daleko, a my uczymy się cierpliwości na lepsze jutro. Jak mogłyście przeczytać – jaspis oceaniczny rekomendowany jest wszystkim osobom narażonym na sytuacje stresujące, ale przede wszystkim świetnie działa na znak zodiaku koziorożec. Czy jesteście takim znakiem zodiaku? A może macie kogoś takiego w rodzinie lub wśród przyjaciół?