Darmowa dostawa do paczkomatu powyżej 600zł na terenie Polski! Bezpieczne zakupy - masz 30 dni na zwrot.

Dzień Kobiet – jak to wyglądało kiedyś, a jak wygląda dziś? 8 marca odbierz swój prezent w Laparica!

Kobiety, Drogie Boginie jesteście wspaniałe! Co by świat bez Was zrobił? Emanujecie pięknem, inteligencją i pełną pasją. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet opowiem Wam dziś o tym, jaka jest rola kobiet liderek w polskim e-commerce. W jaki sposób obchodzono to wspaniałe Święto dawniej, a jak celebruje się je teraz. Uśmiechnij się i poczuj kobieco, gdyż mam dla Ciebie wspaniałą informację. Z okazji Dnia Kobiet przygotowałam dla wszystkich wyjątkowy prezent. Realizując zakup 8 marca (powyżej 99 zł) każda osoba otrzyma w prezencie drewienka Palo Santo grawerowane z intencją. Koniecznie tego dnia odwiedźcie mój sklep online i poszukajcie rzeczy, które Was zachwycą!

Kobiety to rewelacyjne liderki!

Lata 90. i 2000 pokazały, że otwiera się droga na prowadzenie biznesów przez kobiety. Coraz więcej z nich świetnie sprawdza się na stanowiskach kierowniczych i z sukcesami prowadzi swoje firmy. Kobiety posiadają charyzmę, potrafią tak samo jak mężczyźni podejmować trudne decyzje tu i teraz. Do tego świetnie radzą sobie ze stresem i są bardziej odporne psychicznie. Co jest ciekawe, często kobiety liderki szukają rozwiązań na umiejętne godzenie pracy ze znalezieniem chwili dla siebie. Ochoczo uprawiają jogging, jogę, medytują, podróżują i poznają ciekawych ludzi. Każdego dnia poszukują drogi, która je inspiruje i wierzą w to, że dobro wraca. Tak naprawdę jak dużo damy z siebie i jak mocno zaangażujemy się w projekt – tyle otrzymamy z powrotem. Ile ziaren zasiejemy, tyle potem plonów zbierzemy.

Dodatkowo pandemia spowodowała także duże zmiany na rynku pracy. Widząc jak mocno rośnie liczba zamówień online, a polski rynek e-commerce przyspieszył o co najmniej 5 lat do przodu – coraz więcej kobiet postanowiło otworzyć swój własny biznes w sieci. Bardzo cieszy mnie fakt, że panie rewelacyjnie sprawdzają się na stanowiskach związanych z marketingiem, PR, IT – monitorując na bieżąco predykcje i trendy na najbliższy czas. To jest wspaniałe, jak świetnie się realizują w zawodach w których jest obecnie ogromny potencjał.

Kochane kobiety, widzę jak poświęcacie często czas na swoje pasje po godzinach pracy, tworząc tzw. ,,handmade”, pokazując i oferując go na kanałach social media. Wiele projektów na sklepie Laparica zaprojektowałam dla Was indywidualnie i doskonale rozumiem Waszą chęć spełniania się na kreatywnych polach.

Ostatnio czytałam ciekawy raport ,,Potencjał kobiet w e-biznesie”. Wynika z niego, że aż: ,,38% badanych kobiet zamierza się zająć e-biznesem, a 62% planuje w ciągu pół roku zacząć działalność e-commerce”. Kobiety także coraz częściej są otwarte na innowacje, ale z doświadczenia wiem także, że przywiązują dużą uwagę do kwestii wizerunkowych. Wiedzą jak ważna jest odpowiednia prezencja na spotkaniach biznesowych, a przy okazji wygoda w życiu codziennym. Kobiety posiadają ogromne pokłady determinacji w dążeniu do osiągnięcia celu. Jakie cechy powinna posiadać kobieta sukcesu? Przede wszystkim być chętna do nauki nowych rzeczy, cały czas się rozwijać, umieć analizować i być komunikatywna, tym samym umiejętnie motywować swój zespół. Warto łączyć się ze swoją kobiecością i działać wspólnie dla większego celu.

Jak wyglądał Dzień Kobiet kiedyś, a jak jest teraz?

Ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad tym,  jak to wyglądało kiedyś…bo przecież na początku poprzedniego wieku kobiety nie były równe mężczyznom. Nie mogły one studiować, głosować, ani się realizować. Co ciekawe, pierwsze Święto Kobiet ogłoszono w Danii. Na czym miał kiedyś polegać ten dzień? Przede wszystkim jego celem było propagowanie idei równości między kobietami, a mężczyznami. W Polsce pierwszy Dzień Kobiet obchodzono 24 marca 1924 roku. W latach 80 – tych kobiety niezbyt przepadały za tym świętem, gdyż czuły, że jest to ,,dzień radości na siłę”. Pamiętam jak kiedyś wręczano goździki, a obecnie panowie dają tulipany, róże, czekoladki lub drobną biżuterię. Często Panie spędzają też czas w tym magicznym dniu razem w gronie przyjaciółek –  idąc na wspólne zakupy, rozmawiając przy kawie, zapisując się na liczne warsztaty lub relaksując się w SPA. Jestem ciekawa jak Wy spędzacie ten magiczny czas moje Boginie?

Jakie mamy kreatywne pomysły na prezent?

Wielu z Was już teraz zaczyna zastanawiać się nad tym, jaki prezent poza kwiatami może podarować sobie, przyjaciółce, koleżance z pracy, mamie, babci, cioci i wszystkim wspaniałym kobietom. Ważne, abyście spędziły ten czas po swojemu. Mogły odpocząć od zgiełku codzienności, pomyśleć o sobie i spędzić wolne chwile w miłym towarzystwie. Wybrałam dla Was sprawdzone pomysły na prezent. Zaczniemy od prezentu Laparica, wcześniej wspomnianych drewienkach Palo Santo. Czy wiedziałyście o tym, że jest to roślina która rośnie w Amazonii i często nazywana jest ,,Świętym Drzewem”? Zauroczyła mnie w trakcie licznych podróży swoimi niesamowitymi właściwościami. Paląc ją w domu możemy wyczuć wspaniałe nuty sosny, mięty i cytryny, które przeniosą Was w świat relaksu i błogiego nastroju. Oczyszcza aurę, chroni przed negatywnymi wibracjami i przede wszystkim dodaje energii. Dlatego w tym wyjątkowym dla Nas dniu chciałam się ją z Wami podzielić. https://laparica.com/product-category/kadzidla/palo-santo/

Ode mnie kilka innych inspiracji na prezent z okazji Dnia Kobiet:

# Voucher do SPA

# Zabiegi kosmetyczne (mydło Aleppo i woda różana do domowego SPA)

# Urządzenia do stylizacji włosów (ozdobne piórka do włosów)

# Oryginalna biżuteria (afrykańska)

# Minerały do medytacji (male lub kryształowe czaszki)

# Kadzidła do medytacji (biała szałwia, palo santo czy lawenda)

# Kolacja w winnicy

# Voucher na warsztaty z Tamarą Gonzalez Perea

Życzę Wam tego dnia dużo czułości, pozytywnej energii, doświadczania życia w piękny i świadomy sposób. Dbajcie o siebie bo Dziś Wasze Święto! Dużo spokoju i harmonii.