Darmowa dostawa do paczkomatu powyżej 600zł na terenie Polski! Bezpieczne zakupy - masz 30 dni na zwrot.

Jak barwy wpływają na Twoje samopoczucie i jakie warto nosić?

Moje kochane kobiety, jestem właśnie w podróży po Peru, ale także w trakcie czytania książki autorki Niny – Sophii Miralles na temat Historii magazynu Vogue. Przeczytałam w niej ciekawe słowa na temat kolorów w modzie: ,,Debata o kolorach też wkroczyła do świata odzieży. W 1949 roku na trzech kolejnych okładkach ,,Vogue” pojawiła się tęczowa paleta barw, a hasło Colour in your Life (Kolor w Twoim życiu) znalazło się na okładce pod koniec kwietnia. Ówcześni projektanci uważali, że kobiety nie mają pojęcia, jak się ubierać, a jeden z autorów czasopisma branżowego posunął się tak daleko, że błagał domy towarowe o zatrudnienie kolorystów, którzy doradzaliby klientom, jakie odcienie im pasują”. Tak było kiedyś, a jak jest teraz? W aktualnych czasach wiele znanych marek rekomenduje, jakie kolory są modne w danym roku bądź sezonie. Doskonale wiecie o tym, że moda na kolory zatacza koło. Dzięki temu nasza garderoba i szafa nigdy nie są nudne. Wyrażajcie moje perły swoją osobowość kolorem! W sklepie Laparica uciekam od szarych i czarnych odcieni na rzecz wspaniałych barw z różnych zakątków świata, które roztaczają bardzo pozytywną aurę i entuzjazm. Zielenie, pomarańcze, czerwienie dodają energii i sprawiają, że chce się żyć! Jak wygląda współczesna Bogini? Tak jak chce – Twoja wygoda i komfort są najważniejsze! Kolory niosą radość, manifestują optymizm, zarażają uśmiechem. Przeczytajcie jak poszczególne kolory wpływają na nasze samopoczucie?

Często idąc na pierwsze spotkanie jesteśmy oceniani nie tylko po tym jak mówimy czy się zachowujemy, ale przede wszystkim jak wyglądamy, jaki styl lubimy. Sposób w jaki się ubierzemy wpływa na nasze samopoczucie wewnętrzne. Niektóre barwy dodają nam energii i zwiększają pewność siebie, inne budują między nami, a rozmówcą dystans i respekt. Badania wykazały, że kolor działa na te strefy mózgu, które przede wszystkim odpowiadają za nasze uczucia. Wiele osób ma też inne skojarzenia i odczucia związane z kolorem, dlatego też w modzie znajdziemy całą paletę barw, tak aby każdy mógł czuć się komfortowo w tym co nosi na sobie na co dzień. Warto natomiast wiedzieć więcej o poszczególnych kolorach, aby wymienić na wiosnę odpowiednio swoją garderobę. Do dzieła! Jestem też bardzo ciekawa jaki jest Wasz ulubiony kolor?

Pewność siebie dzięki czerwieni!

Czerwony to barwa zachęcająca do działania, motywująca nas do szybkiego podejmowania często trudnych decyzji. Kiedy ubierzemy czerwoną sukienkę, nie tylko zwrócimy na siebie uwagę, ale także dodamy sobie pewności siebie i poczujemy się atrakcyjniej. Czerwony pomoże nam wyróżnić się w tłumie, robi także wielkie wrażenie na płci przeciwnej w trakcie randki.. Kiedy chcemy poczuć się ekstrawertykiem również warto nosić ten kolor. Czakra podstawy, czyli ta która jest umiejscowiona w dole kręgosłupa to kolor czerwony. Jeżeli ta czakra funkcjonuje prawidłowo to znaczy, że twardo stąpamy po ziemi. Odpowiada ona za nasze bezpieczeństwo zarówno fizyczne jak i materialne.

Zerknij na nasz nowy czerwony wiązany top w Laparica TIE DYE RED

Energiczny pomarańcz dla Ciebie

Pomarańcz, który możecie znaleźć w top 5 produktów wybranych przez klientki Laprica jest kolorem optymistycznym. Wspaniale działa na te osoby, które borykają się ze spadkiem nastroju. Jeżeli wybierzemy ubrania lub akcesoria właśnie w takim kolorze musimy się nastawić na sporą dawkę dodatkowej energii. Czakra seksualna ma kolor pomarańczowy. Wyraża się ona nie tylko w kwestiach intymnych, ale także w pomysłowości i pasji w działaniu. Jeżeli mamy niedobory energetyczne w tym obszarze, świat wydaje nam się monotonny. Nośmy pomarańczowe ubrania aby pozostać twórczym i otwartym na wszystko co nas otacza.

Zobacz jak wspaniale prezentuje się pomarańczowa sukienka TIE DYE MAXI 

Sztuka negocjacji z żółtym

Żółty jest świetnym kolorem do negocjacji. Te osoby które noszą ten kolor określone są mianem duszą towarzystwa. Czakra za którą odpowiada kolor żółty znajduje się w okolic splotu słonecznego (naszego pępka). Odpowiedzialna za siłę woli i samorealizację. Możemy mieć w swojej głowie dużo pomysłów, ale jeżeli jest ona przyblokowana to nic z nich nie powstanie. Warto ją wzmocnić żółtymi ubraniami, aby wziąć życie w swoje ręce i nie oglądać się za siebie.

Zwróć uwagę na żółte, bawełniane kimono BIRDS YELLOW

https://laparica.com/product/bawelniane-kimono-birds-yellow/

Zachowaj równowagę z zielenią

Zieleń symbolizuje naszą wewnętrzną równowagę, działa na nas kojąco. Osoby ubierające się na zielono często kojarzone są z ambicją ale także zrównoważeniem. Naukowcy z Uniwersytetu w Amsterdamie twierdzą, że zielony kolor utrzymuje dobry nastrój w człowieku i otoczeniu. Czakra serca jest zielona na obrzeżach i znajduje się w okolicy klatki piersiowej. Reprezentuje miłość i uczucia.

Ubierz piękny, zielony naszyjnik z kolekcji afrykańskiej AWUSI GREEN:

Odpręż się z niebieskim

Na niebiesko często ubierają się marzyciele i artyści. Kolor ten wpływa na wrażliwość, melancholijność. Niebieski pomoże nam zachować spokój w trudnych i stresujących sytuacjach. Jest świetnym kolorem na naszą rozmowę rekrutacyjną. Wiele osób kojarzy niebieski z inteligencją i zaufaniem. Czakra gardła jest błękitna. Osoby noszące ubrania w tym kolorze będą bardziej komunikatywne, otwarte i ekspresyjne.

Obejrzyj wspaniałe niebieskie kimono:

Świetna intuicja z fioletem!

Fioletowy kolor to symbol poszukiwań duchowych i zgłębiania psychologii. Osoby noszące ten kolor są  często wrażliwe, mają świetną intuicję. Kolor fioletowy to czakra korony, która integruje nasze ciało i duszę. W 2022 roku kolor fioletowy i jego wszystkie odcienie jest bardzo modny.

Zachwyć się fioletową sukienką TIE DYE VIOLET:

Czy wśród powyższych propozycji znalazłyście moje kochane kolor dla Was? Podzielcie się w komentarzu, jaka jest Wasza ulubiona barwa i w czym czujecie się najlepiej i dlaczego?