Darmowa dostawa do paczkomatu powyżej 600zł na terenie Polski! Bezpieczne zakupy - masz 30 dni na zwrot.

Duchowość w trakcie Wielkanocy – jak energia Wiosny na nas wpływa i jak się wtedy czujemy?

Wspaniałe moje Perły! Jak cudownie patrzeć na to, kiedy w trakcie Świąt Wielkanocnych wszystko budzi się do życia. Nadeszła wiosna. Pączki kwiatów rozwijają się na drzewach, przyciągając do siebie pszczoły i inne owady. Zaczynamy oddychać pełną piersią – kilka głębokich wdechów i wydechów i czujemy coraz większy relaks w całym naszym ciele. Zatrzymujemy się na chwilę. Promienie słońca dodają nam potrzebnej naturalnej witaminy D, nasze oczy odpoczywają, podziwiając przepiękną zieleń w jasnych odcieniach, a ptaki zaczynają swoje cudowne i melodyjne śpiewy. Taka atmosfera budzenia się wszystkiego do życia nastraja nas nowymi celami, planami, a niekiedy całkowicie nowym rozdziałem w życiu. Warto wykorzystać energię wiosny już teraz i podążać za jej wyjątkowością…

Przesilenie wiosenne? – wystarczy poczekać!

Mimo cudowniej aury za oknem, często słyszymy natomiast o zjawisku ,,przesilenia wiosennego” związanego z naszym biologicznym zegarem, który nie do końca nadąża za zmianami pór roku. Dla naszego organizmu wiosna oznacza spore zmiany w zakresie przyspieszenia metabolizmu. Dlatego wiele osób mimo tego, że wszystko budzi się do życia narzeka na brak energii. Bardzo często moje kochane Boginie doskwiera nam senność, apatia czy ból głowy. Niektóre osoby mają wówczas gorszy nastrój i są rozdrażnione. Po zimie w swoim organizmie możemy znaleźć niedobór potasu, magnezu, cynku czy żelaza. Warto uzupełnić witaminy świeżymi warzywami i owocami, a także odpowiednią suplementacją. W okresie wiosennym wszelkie nowalijki takie jak kolorowe sałatki, smaczne surówki, świeżo wyciskane soki ożywczo wpłyną na nasz wygląd i energię. Albert Einstein powiedział, że to wszystko co jest w naszym świcie ożywione i nieożywione zbudowane jest z energii.

O czym musimy pamiętać?

Pomoże nam w tym czasie regeneracja, duża ilość snu, spacery, nie możemy zapominać o regularnym nawadnianiu naszego organizmu. Wiosenne odrodzenie związane także ze Świętami wielkanocnymi to czas porządków zarówno w naszym ciele jak i umyśle. Sprzyja ku temu detoks i oczyszczenie organizmu, a także zielona dieta. Warto spędzić ten czas z najbliższymi, wspólnie celebrować przygotowywanie potraw, przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie, jak zachowujemy się wobec tych, których kochamy, co udało nam się do tej pory osiągnąć i na jakim etapie życia jesteśmy. Jest to moment na wyjątkowe przeżywanie chwil. Możemy wtedy zasadzić rzeżuchę, owies, kupić na balkon bratki, a do wazonu wstawić żonkile. Otaczajmy się kwiatami, naturą, świeczkami. Moment przesilenia wiosennego trwa z reguły tylko chwilę po to, aby wskoczyć ze wspaniałym samopoczuciem w lato. Wiosna jest także wspaniałym czasem na naładowanie akumulatorów w towarzystwie innych cudownych kobiet w rymie kąpieli koncertowej instrumentów z różnych stron świata. Obejrzyj film czym jest Krąg Kobiet i daj koniecznie znać czy będziesz wkrótce z nami? Cudownych, zdrowych i pełnych miłości Świąt dla Ciebie!